Logo Tasarımı

Markut, Türk mitolojisinde olan dişi yırtıcı kuştur. Bauhaus ekolünün etkileriyle hazırladığımız logonun tüm formatlarını indirebilirsiniz.

Markut Logosu: logo, ikon ve logotype olarak kullanılmaktadır. Kullanılacak alana göre tercih yapılmaktadır. Siyah bir arkaplan için Beyaz Markut tercih edilebilirken beyaz bir arkaplan için Renkli Markut, Çizgisel Markut veya Dark Markut tercih edilebilir. MARKUT logotype görünmeyecek durumlarda ikon kullanımı veya MARKUT logotype kullanılması yeterlidir.

Logo Kullanımında Dikkat Edilmesi Gerekenler:
  • Logonun en ve boy oranlarıyla oynamayın.
  • Logo renklerinde değişiklik yapmayın.
  • Logoyu kullanacağınız sayfada/üründe beyaz boşluğa dikkat ederek boyutlandırmayı yapın. Logoyu çok büyük veya çok küçük kullanmayın.
  • Arkaplan görseline logoyu eklemeyin. Boş bir zemine ekleyerek logonun gözükmesini sağlayın.
  • Logoyu kullanırken PNG veya vektörel format öncelikli tercihiniz olmalı.

PNG Nedir?

Portable Network Graphics yani taşınabilir ağ grafiği olarak geçmektedir. Saydam olan görseller oluşturulabilir. Görselde sıkıştırma yapılmamaktadır. Markut logosunun arkaplanı saydam olacak şekilde görüntü kaybı olmadan indirebilirsiniz.

JPG Nedir?

Joint Photographic Experts Group tarafından standartlaştırılmış görüntü kodlama biçimidir. Jpg görseller 0-100 değerleri arasında sıkıştırma uygulanabilmektedir. Markut logosunun arkaplanı beyaz/siyah olacak şekilde JPG-80 kalitesinde indirebilirsiniz.

SVG Nedir?

Scalable Vector Graphics yani ölçeklendirilebilir vektör grafikleridir. Vektörel tabanlı olmasıyla birlikte hiçbir çözünürlük kaybı olmadan kullanmanız mümkündür. Adobe Illustrator veya Corel Draw gibi vektörel programlarla çalışabilirsiniz. Mail gönderiminde SVG formatı desteklenmediğini unutmayın.

MARKUT Renkleri

Mavi
#221dbf
Kırmızı
#c30000
Sarı
#f3c420

Telif Hakkı

Markut Logosu Uluslararası Creative Commons BY-NC-SA 4.0 ile lisanslanmıştır. MARKUT'un izni olmaksızın logoyu amacı dışında kullanmak, ticari gelir elde etmek kesinlikle yasaktır. Bu sayfa, iş paydaşlarımıza rehberlik etmek amacıyla hazırlanmıştır.

Creative Commons Lisansı

MARKUT Logo

Renkli Markut

Dark Markut

Çizgisel Markut

Beyaz Markut
MARKUT İkon

Renkli Markut İkon

Dark Markut İkon

Çizgisel Markut İkon

Beyaz Markut İkon
MARKUT Logotype

Dark Markut Logotype

Beyaz Markut Logo Type
Dergimize Abone Olun
Yeni Sayıları Mailinize Gönderelim

ücretsizdir.