01 Paylaş:

Markut; Türk, Altay ve Moğol mitolojisinde dişi yırtıcı kuştur. Gök yolculuğuna çıkan kamın ruhuna, üç gökkatı boyunca kılavuzluk eden bu efsanevi kuşun kanatları altında bir proje başlattık.

‘’Marmara Kreatif Ürün Tasarım Ekibi‘’ olarak; birebir uygulamalı işlerle kendimizi geliştirmek, ekip arkadaşlarımızla beraber bilgi paylaşım ağını kurmak ve böylece geleceğe dair yenilikler sunmak birinci önceliğimizdir. Markut’un doğuşu gibi yumurtamızı kırıp çıkarken bunu sizlerle paylaşmaktan gurur duymaktayız.

Marmara Üniversitesi Endüstriyel Tasarım öğrencileri olarak bizler alanımızla ilgili araştırmalar yapıyor, düzenliyor ve sizlere sunuyoruz. Endüstriyel Tasarım adı altında başlattığımız dergi sayesinde ise geçmişi günümüzle harmanlarken geleceğe kanat çırpacağız.

Kafasını yumurtadan çıkartan Markut, her sayısıyla daha da büyüyecek ve uçmayı öğrenecektir. Gözlerinizi gökyüzünden ayırmamanızı ve yeni sayımızı keyifle okumanızı dileriz...

illustrasyon: Şahsenem Göksu Göktürk
illustrasyon: Zeynep Yarar

Bu makale tarihinde MARKUT Dergi Sayı: 01 altında Markut tarafından yazılmıştır. Sayının devamını aşağı kaydırararak okuyabilirsiniz. Üst menüden diğer sayılarımızı okuyabilir, buraya tıklayarak anasayfaya dönebilir veya alt bölümdeki formu doldurarak dergimize abone olabilirsiniz.

Paylaş:
Markut Mailde İllustrasyon
Dergimize Abone Olun
Yeni Sayıları Mailinize Gönderelim

ücretsizdir.