MARKUT

Endüstriyel Tasarım Dergisi

| Sayı 12

Şimdiki sen o zamanki sana ne demek isterdi?

Okumaya Başla
Markut Sayı: 12 Kapak Tasarımı
içindekiler
01

Endüstriyel Tasarım Bölümü Röportaj

Markut, Zeynep Dağ

Tercih döneminde bölüm ve üniversite hakkında bilgi edinmeniz için endüstriyel tasarım bölümünde okuyan arkadaşlarımız ile röportaj hazırladık. Röportajımıza katılan her bir arkadaşımıza teşekkür ederiz. Bölüme yeni başlayacak kişiler için oldukça faydalı olacağına inanıyoruz. Dizilimleri rastgele şekilde yaptık. Üzerine tıklayarak dilediğiniz röportajı okuyabilirsiniz.

02

Atık Malzeme ile Tasarım

Hilal Doruk

Atık, insanların artık ihtiyaç duymadığı veya duymadıklarını düşündükleri, amacı anlaşılamayan ürünler ve bir ürünün üretimi sırasında ortaya çıkan kullanılmış/kullanılmamış yan ürünlerdir.

03

Tasarım Sözlüğü: Strüktür

Şahsenem Göksu Göktürk

Strüktür (Ing. Structure), bir nesneyi ya da yapıyı ayakta tutan taşıyıcı sistem. Türkçe bire bir karşılığı yapıdır. İnsanlık tarih boyunca ilham kaynağı olan doğayı gözlemleyerek doğanın içindeki birimleri ve bu birimlerle ayakta duran sistemin yapısını (strüktürünü) yaşamak ve düzen kurabilmek için taklit eder, yeniden ele alır ve geliştirir.

04

Apple Tasarımcısı: Jonathan Ive

Elif Ersöz

Jonathan Paul Ive, 27 Şubat 1967 doğumlu İngiliz endüstriyel ürün tasarımcısı ve mimari tasarımcıdır. iPod’dan iPhone’a birçok Apple ürününün tasarımına imza atan Jonathan Ive, firmanın kurucusu olan Steve Jobs tarafından ‘markanın asıl ruhu’ olarak nitelendiriliyordu.

05

Yorumlar

Markut

Markut ekibinden sevgiyle…

Devam Et